O nás

Zkratka naší značky FI-JI skrývá spojení příjmení a křestního jména FIkar JIří. Druhou půlku značky tvoří i Veronika Fikarová.

Začátky práce s kůží se datují do roku 1999, kdy Jirka začal pokračovat v dědečkově rodinné tradici. Zprvu vyráběl kožené jezdecké a myslivecké vybavení. Změna poptávky zákazníků vedla k výrobě batohů, kabelek, peněženek, řemínků na hodinky a dalších originálních doplňků vyráběných převážně na zakázku.

Vyrábíme ručně šitou koženou galanterii pro muže i ženy. Peněženky, batohy, kabelky, dámská psaníčka, pouzdra, opasky i řemínky na hodinky. Typickým znakem je, kromě čistého a promyšleného designu, zejména preciznost, která je doslova vidět z každého, výhradně ručně šitého, stehu. Naše výrobky jsou elegantní a zároveň praktické. Téměř na vše je možné vytepat nebo vygravírovat vlastní motiv, či monogram. Kožené výrobky mají dlouho životnost a přirozeně stárnou se svým majitelem.

Výrobky jsou realizovány po konzultaci se zákazníkem podle vlastních návrhů a individuálních přání. Je možné osobně navštívit naši dílnu v Praze a vybrat si z široké nabídky usní, které máme k dispozici. 

Zakládáme si na kvalitě, proto používáme vyzkoušené materiály a usně, jak z českých, tak zahraničích koželužen. Máme za sebou několik realizací diplomových prací studentů UMPRUM z katedry užitého umění a spolupráci s módními návrháři na doplňcích k jejich oděvním kolekcím. Pro firmy jsme schopni vyrobit v malém nákladu luxusní dárkové sady s ražbou/gravírováním vlastního loga nebo motivu.

Osobní návštěvu v dílně je nutné vždy předem domluvit. Výrobky se vyrábí pro konkrétního zákazníka až po vytvoření objednávky.


Termín dodání u řemínků s gravírováním je do týdne, u ostatních výrobků je v současnosti 2 měsíce. Při expresním dodání je navýšení ceny o 30 %. Bližší info o možnostech emailem nebo telefonicky.